Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

1% dla organizacji z łódzkiego

Twój „1%” ma znaczenie!

Przekaż 1% swojego podatku stowarzyszeniom i fundacjom z Łódzkiego! Pomagając ułatwisz realizację działań społecznikom - ludziom, którzy z pasją i pomysłem rozwiązują lokalne problemy i sprawiają, że nasze otoczenie jest ciekawsze. To szansa dla każdego z nas, by choć w małym stopniu włączyć się w ich działania.

Dzięki zaledwie 1% Twojego podatku stowarzyszenie prowadzące świetlicę dla dzieci tuż za rogiem przestanie martwić się o to jak opłacić rachunek za prąd czy wymienić nieszczelne okno, miłośnicy sportu będą mogli zorganizować obóz wakacyjny dla młodzieży z Twojej miejscowości, amatorzy muzyki przygotują plenerowy koncert, na który będziesz mógł wybrać się z rodziną, a zatroskana o zwierzęta fundacja dokupi karmę i budy dla psów do prowadzonego przez siebie schroniska.

Wiele organizacji deklaruje na co przeznaczy środki z „1%” - sprawdź, czy ten cel jest Ci bliski.
Ponadto każda z o
rganizacji pożytku publicznego zamieszcza zatwierdzone przez właściwy organ organizacji sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie merytoryczne ze swojej działalności za ubiegły rok w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego (link do bazy: https://sprawozdaniaopp.niw.gov.pl/), dzięki czemu możesz ją zweryfikować. Więcej informacji znajdziesz na stronie Narodowego Instytutu Wolności. 

W 2019 roku mieszkańcy naszego województwa przekazali w ten sposób prawie 56 mln złotych, z czego niespełna 16 mln złotych z „1%” trafiło do organizacji z regionu łódzkiego.
Wspierając organizacje z naszego otoczenia możemy sprawić, by te kwoty były jeszcze większe i służyły nam, mieszkańcom Województwa Łódzkiego!

W województwie łódzkim działa obecnie 447 organizacji pożytku publicznego. Ich wykaz dostępny jest na stronach Krajowej Izby Skarbowej oraz TUTAJ.

Wypełnienie właściwej rubryki to tylko chwila, a nasz „1%” może naprawdę wiele zmienić.

Informację jak przekazać „1%” znajdziesz tutaj (link do broszurki )

1% podatku dochodowego mogą przekazać:

  1. podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych),
  2. podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  3. podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku,
  4. emeryci i renciści mogą przekazać 1% podatku na dwa sposoby:
    a. samodzielnie wypełniając PIT-37 na podstawie PIT-u otrzymanego z ZUS,
    b. wypełniając i przekazując do właściwego Urzędu Skarbowego specjalny  PIT-OP (link do pliku do pobrania), bez konieczności samodzielnego rozliczenia z urzędem skarbowym.

Zróbmy to zatem, z pożytkiem dla siebie, sąsiadów oraz wszystkich mieszkańców regionu!

 

 

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl